Магазин квітів
Завантаження
Цікаві факти про квіти

Мова квітів

Раніше, в минулих століттях, була поширена мова квітів – селам, яка допомагала людям за допомогою квітів висловлювати ті чи інші почуття. Наприклад, гілочка квітучої вишні була символом визнання в любові. А ось за кількістю квіток гіацинта визначали день побачення. Якщо ж жінці приходила троянда з миртом, значить, лицар пропонував їй руку і серце. У разі, якщо дама погоджувалася, то посилала в відповідь маргаритки, які і означали її згоду.

Незабудка

Як виявилося,  незабудка – це єдина квітка, яка несе однакове сенсове значення фактично на всіх мовах світу. В Англії, наприклад, ця квітка називається forget-me not. І навіть не дивлячись на те, що ця квітка має однакову назву, то легенда її походження в кожній країні – різна.

Біоритми та квіти

Квіти, як і будь-який інший організм, живуть за певним графіком. Але цей графік для кожної квітки свій, індивідуальний. Наприклад, квіти цикорію прокидаються в 3-4 годині ранку, а ось в 5 ранку – квіти маку, шипшини. О 6 ранку пробудження відбувається у кульбаб, дзвіночків, за ними слідують в’юнки. О 9 ранку розправляють свої пелюсточки нігтики.

Опівдні навпаки яскраві віночки починають ховатися. О першій годині дня  дзвіночки, в другій – кульбаби і маки, в третій – цикорій, в четвертій закриваються нігтики, о п’ятій вечора засинає гвоздика, о шостій – жовтець, в сьомій – шипшина.

А такі квіти як сон-трава, нічна фіалка якраз прокидаються саме в нічну пору і вважають за краще не промінчики сонця, а місячне сяйво.

Дивовижна реакція квітів

Було зафіксовано різну реакцію квітів на два різних звернення до них. А точніше, був проведений експеримент, в рамках якого, один флорист доглядав за квітами і регулярно поливав, а інший обривав пелюстки з квітки. Спеціальні, раніше встановлені, прилади зафіксували різну реакцію квітів на цих двох флористів. Висновок: рослини точно як живі істоти по-різному можуть реагувати на людину, в залежності від поводження і ставлення до них.

Мімози

А ось звичні для нас жовті мімози, які найчастіше є подарунком на 8 березня, на самій-то справі мають іншу назву – акація срібляста! Виявляється, справжня мімоза бузкового кольору, а не жовтого. Акація срібляста, як і мімоза належать підродини мімоз, з цього і на жовту квітку поширилося таку назву.